تنظیمات DVR

راهنمای تنظیمات DVR


این آموزش برای آشنایی شما با DVR ها تنظیم شده و بدلیل تعدد این دستگاه ها مطالب بصورت کلی بیان گردیده و در اکثر DVR ها یکسان است

این مطلب تعهدی برای شرکت ما ایجاد نمیکند و تنظیم تجهیزات مدار بسته بر عهده شما خواهد بود.

پس از ثبت نام در سایت و دریافت دامنه خود باید مراحل زیر انجام دهید.البته باید گفته شود هر DVR و مودم اینترنت برنامه مختص خود را داشته و پنل کاربری آنها با یکدیگر متفاوت است. با این حال اکثرآنها از الگویی خاص پیروی می کنند و تا حد زیادی مشابه یکدیگرند و ما در این آموزش تنها نمونه ای از آن را مثال خواهیم زد که بهترین روش برای ارتباط از راه دور با دوربین ها می باشد.  • مانند نمونه عکس زیر وارد پنل DVR شوید و و در قسمت تنظیمات شبکه به آن IP Address دهید و در قسمت Gateway می بایست IP Address مودم اینترنت را وارد نمایید.همچنین در این قسمت یک فیلد بنام PORT وجود دارد به آن یک عدد اختصاص دهید که جزء پورت های استفاده شده شبکه شما نباشد.بعنوان مثال عدد ۸۳ را در این قسمت وارد نمایید و اطلاعات را ذخیره نمایید .در اینصورت برای دیدن پنل DVR خود باید با چنین آدرسی وارد شوید http://yourhost.dyndns.ir:83

  • توجه : در بعضی DVR ها بجای port باید از Start Port و End Port استفاده نمایید که معمولا End Port را خود دستگاه پیشنهاد میکند و بهتر است آن را تغییر ندهید و تنها Start Port را که احتمالا یک عدد ۴ رقمی است وارد نمایید بطور مثال ۸۰۱۳ را برای Start Port وارد نمایید و عدد پیشنهادی دستگاه را برای End Port به خاطر بسپارید. در این حالت با آدرس http://yourhost.dyndns.ir:8013 میتوانید وارد پنل DVR خود شوید.
    منوی تنظیمات DVR


  • مودم خود را مانند راهنمای موجود در این لینک تنظیم نمایید و از بروز شدن IP دامنه خود در سرویس DDNS سرویس دهنده مطمئن شوید.

  • همانند تصویر زیر وارد پنل مودم اینترنت خود شوید و در قسمت Port Forwarding اطلاعات مربوطه را وارد نمایید.یعنی در قسمت IP Address باید آدرس IP دستگاه DVR و در قسمت Port Range باید ابتدا Start Port و سپس End Port که در دستگاه وارد شده است را در مودم وارد نمایید.

  • تنظیمات پورت در مودم